Založení dokumentárního kanálu se Primě vyplatilo. Jeho sledovanost se pohybuje kolem dvou procent. Na taková čísla zatím žádná digitální stanice po roce vysílání nedosáhla.

Ačkoliv program tvoří výhradně pořady kupované ze zahraničí, podle programového ředitele FTV Prima Romana Mrázka kanál neprodělává.

"Informace o nákladech na vysílání neposkytujeme. Pro nás je ale důležité, že Prima ZOOM je plně ekonomicky soběstačná. Za práva k dokumentům jsme loni zaplatili řádově miliony korun," řekl Mrázek serveru IHNED.cz.

Televize nejprve vysílala jen od osmi ráno do dvou hodin v noci a program tvořily především reprízy dříve odvysílaných pořadů. Od loňského května ale ZOOM zařadil 24hodinové schéma a přidal více premiér.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.