Začátkem února přišel do Volebního výboru Poslanecké sněmovny dopis od ředitele ČT Petra Dvořáka. Zval jeho členy na exkurzi po veřejnoprávní televizi a následnou debatu s vedením.

Poslanci zamířili na Kavčí hory ve čtvrtek. Tedy jen pár dní před volbou nových radních ČT. A také v době, kdy se sněmovna připravuje na schvalování výroční zprávy o hospodaření televize.

"Cílem bylo seznámit členy výboru a zejména nové poslance s prostředím a aktuálním fungováním České televize," uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová s tím, že termín 6. března navrhl sám výbor a televize ho jen akceptovala.

Právě Volební výbor se věnuje oblasti médií. Ve středu například vybral finální kandidáty do Rady ČT, které se ředitel Dvořák přímo zodpovídá.

Mezi hlavní body celé návštěvy patřilo vedle exkurze po studiích také jednání s ředitelem a dalšími členy managementu televize. Dvořák se mimo jiné snažil vylepšit svůj obrázek v očích poslanců. Připravil si také prezentaci, ve které vyvracel "10 mýtů o fungování České televize". Například ten, že "generální ředitel vede televizi k bankrotu".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.