Při lednovém obchodu státní firmy ČPP Transgas zpozorněli finanční analytici i policie. Jak IHNED.cz informoval, detektivové zablokovali 300 milionů korun, které státní podnik poslal realitní firmě Marcott Invest. 

ČPP Transgas od ní za stamiliony nakoupil osm domů v Ústí nad Labem a Liberci, které jsou vloženy v akciovce Nemo Sever. Dosud přitom neměl s tak velkým nákupem zkušenosti, protože firma takřka spala a nevyvíjela podnikatelskou činnost. Sama se naopak průběžně zbavuje přebytečného státního majetku a spravuje miliardový zahraniční dluh.

Ředitele ČPP Transgas Jana Švábenického policejní vyšetřování překvapilo. A v rozhovoru pro IHNED.cz celou transakci hájí. „Vše schválila dozorčí rada podniku i bývalý ministr Cienciala,“ říká Švábenický.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.