Bylo měsíc po volbách a vláda sestavená Milošem Zemanem měla jisté, že brzy skončí. Ministr průmyslu Jiří Cienciala ale právě v téhle době odsouhlasil obchod, při kterém spící státní firma překvapivě nakoupila domy za 300 milionů.

IHNED.cz ve čtvrtek popsal, jakou měl obchod dohru: odeslané peníze zmrazili protikorupční detektivové jako vysoce podezřelou transakci.

Osm obchodních domů a činžáků s prodejnami, byty a kancelářemi v Ústí nad Labem a Liberci koupil s Ciencialovým souhlasem málo známý státní podnik ČPP Transgas, který jen spravuje nedobytné zahraniční pohledávky z éry socialismu. A který takhle nikdy nemovitosti nenakupoval.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.