Stejně nenápadně jako se snaží vystupovat na veřejnosti, se před půl rokem objevil na ministerstvu dopravy. A podobně nenápadně teď jeho mise, při níž měl radit s čerpáním miliard, zase končí.

Podnikatele Davida Libigera si k sobě loni v srpnu vytáhl prezidentův ministr dopravy Zdeněk Žák do role poradce pro eurodotace. "Znám ho z Bruselu jako skvělého odborníka," vysvětloval Žák.

Libiger ale hlavně založil a donedávna i úspěšně řídil společnost Allowance, která městům zajišťovala dotace a výběrová řízení na klíč. A jak už dříve upozornily Hospodářské noviny, dodavatele čističek nebo nových silnic nechával Libiger losovat počítačem, který soudy pravomocně prohlásily za vysoce podezřelý. Objevuje se například i v zakázkách, které se nyní probírají u soudu v kauze bývalého hejtmana Davida Ratha.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.