Podezřelý nákup obchodních a bytových domů, které si zkraje roku pořídil „spící“ státní podnik ČPP Transgas, má první potrestané.

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) odvolal ředitele odboru ministerstva Josefa Kubase, který na obchod od začátku dohlížel. A šéf podniku Jan Švábenický musí ministrovi příští týden sdělit, jak získá zpět 300 milionů korun, za které firma domy pořídila.

„Pokud mi to dostatečně nevysvětlí, tak ho také vyměním,“ prohlásil Mládek.

Dostat se k penězům ale nebude pro podnik jednoduché: jak minulý týden vypátraly HN, 300 milionů zmrazili státní zástupci s podezřením, že v pozadí je trestný čin.

Utvrzuje je fakt, že ČPP Transgas – firma o 11 zaměstnancích, která pro stát vymáhá dlouhá léta nedobytné zahraniční dluhy – nikdy v minulosti reality nenakupovala. A také že Transgas domy nakoupil přes prostředníka, jehož role zůstává nevysvětlená.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.