Ministr financí Andrej Babiš přišel s plánem, jak "bezbolestně" snížit státní dluh i jeho nákladnost. Část dluhu tvoří krátkodobé dluhopisy, které jsou pro stát nevýhodné. A právě těch by měl v budoucnu vydávat co nejméně.

Pomoci k tomu má přesná inventura - kdy a kolik peněz ministerstva a jejich fondy potřebují. Z té vyjde najevo, kolik má stát dočasně volných peněz. A ty hodlá Babiš využít místo krátkodobých dluhopisů nebo je s pomocí makléřů investovat. Díky ušetřeným úrokům by měl stát ročně snížit své výdaje nejméně o tři čtvrtě miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.