Bývalý velvyslanec USA v Česku William Cabaniss v pondělí potvrdil u pražského městského soudu, že někdejší ministr obrany Martin Barták po něm ještě jako první náměstek na obraně žádal v roce 2008 úplatek.

Cabaniss tehdy jako šéf dozorčí rady automobilky Tatra řešil problémy s dodávkami vozidel pro českou armádu.

"Jasně si pamatuji, že po mně byla ze strany pana náměstka Bartáka žádána částka v řádu několika milionů. Za urovnání problémů, které tehdy Tatra měla. Považoval jsem to za nevhodné jednání, proto jsem odešel," pronesl u soudu Cabaniss.

Bývalý voják, podnikatel v ocelářství a diplomat patří k hlavním trumfům obžaloby v případu, který v pondělí po dvouměsíční přestávce pokračuje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.