Bývalý náměstek a ministr obrany Martin Barták si již podruhé u soudu vyslechl, že si řekl o peníze kvůli nákupu vozidel Tatra. K pražskému městskému soudu přišel proti němu vypovídat bývalý šéf americké pobočky Tatry Duncan Sellars.

Ten se před šesti lety ve Virginii účastnil rozhovoru Bartáka a tehdejšího šéfa dozorčí rady automobilky, bývalého velvyslance USA v Česku Williama Cabanisse. Tatra tehdy měla problémy s dvou a půlmiliardovou zakázkou pro českou armádu. "Pan Barták řekl, že by nám stačilo pár milionů a vše by bylo vyřešeno," parafrázoval Bartákovu údajnou žádost o peníze.

Odmítl, že by mohlo jít o žert nebo nedorozumění. "Nikdy předtím jsem nic podobného neslyšel, zvláště od vysoce postaveného vládního úředníka," dodal Sellars. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.