Ředitel státního podniku ČPP Transgas Jan Švábenický teprve po nátlaku ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) couvá z podezřelého obchodu za 300 milionů korun, na který v minulých dnech upozornil IHNED.cz.

Švábenický nyní dojednává se svými známými podnikateli, že si vezmou zpět osm obchodních a bytových domů v Liberci a Ústí nad Labem, které si od nich státní podnik nakoupil. A stát dostane nazpátek investované stamiliony.

„Takhle mě pan ředitel informoval. Předpokládám ale, že to bude nějakou dobu trvat,“ uvedl pro IHNED.cz ministr Jan Mládek.

Žonglování s domy

Jan Švábenický o detailech nechce hovořit. Uvedl jen, že o podmínkách storna stále jedná. „Dokud nebudu mít všechny potřebné podpisy, nebudu se vyjadřovat,“ podotkl Švábenický.

A podobně mlčí i sami podnikatelé z firem Amádeus Real a Marcott Invest, které se do obchodu zapojily.

Domy dlouhá léta vlastnila realitka Amádeus Real a sama se státem o koupi vyjednávala. Později ale nemovitosti vložila do akciovky Nemo Sever a celou ji prodala firmě Marcott Invest. Teprve od ní domy koupil stát.

„Společnost Amádeus Real prodala předmětné akcie společnosti Nemo Sever před rokem společnosti Marcott Invest, a proto nemůžeme tuto věc komentovat,“ uvedl mluvčí Amádea Jan Piskáček. Prodej akcií, který Piskáček zmínil, však ani není zapsán v obchodním rejstříku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.