Evropská komise by nemusela posuzovat posuzovat oprávněnost státní podpory tak přísně, jak původně zamýšlela v případech, když jde o spolufinancování výzkumu, vývoje, ochrany životního prostředí nebo energetické projekty z unijních fondů.

Do závěrů pátečního summitu šéfů zemí EU to prosadila Česká republika, kterou tu zastupoval premiér Bohuslav Sobotka.

Znamená to, že Česko by snáze a rychleji mohlo čerpat peníze z evropských strukturálních a investičních fondů. Jinak by totiž peníze na ně jako poskytování státní pomoci musel složitě schvaloval Brusel.

„Nová pravidla by měla výrazně zlepšit podmínky pro čerpání strukturálních fondů v České republice. Původní návrh by vyžadoval náročnou administrativu až u poloviny programů v rámci strukturálních fondů. To by výrazně prodlužovalo a zdražovalo čerpání prostředků v novém období 2014-2020,“ prohlásil Michal Bucháček, tiskový mluvčí Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.