"Nejsme děti," tak odpověděl dav protestujících na známý proslov Miroslava Štěpána z 23. listopadu 1989, v němž kritizoval studentskou revoluci.

Štěpán, který se snažil v době sametové revoluce udržet komunisty u moci, zemřel v neděli ve věku nedožitých 69 let po krátké těžké nemoci. ČTK to potvrdil zdroj blízký rodině s tím, že Štěpán byl začátkem roku hospitalizován a zhruba před dvěma týdny propuštěn.

V přelomovém roce 1989 byl členem předsednictva ÚV KSČ, náčelníkem lidových milicí v Praze i členem Federálního shromáždění.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.