Události, komentáře budou na ČT24 moderovat čtyři lidé - k současnému moderátorovi Lukáši Dolanskému se připojí David Borek, Daniel Takáč a Zuzana Tvarůžková. Střídat se budou ob týden.

Uvádění pořadu Interview se ujmou Světlana Witovská a Zuzana Tvarůžková.

"Nevylučujeme, že se k nim připojí ještě někdo třetí, protože jsme přesvědčeni, že ty lidi máme. A nevylučujeme ani, že se třeba objeví někdo zvenčí. Zájem o moderování Interview je značný, od píšících novinářů až po celebrity," řekl serveru Mediář.cz ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Noví moderátoři nastoupí v dubnu. Vystřídají tak Martina Veselovského, který odešel z Událostí, komentářů, a Danielu Drtinovou, která opustí svůj pořad Interview DD. S nimi končí v televizi také všichni původní editoři Událostí, komentářů. Kritizovali škrty ve zpravodajství, obviňovali vedení z cenzury a odmítli nové pracovní podmínky.

Podle ředitele ČT Petra Dvořáka však k žádné cenzuře nedocházelo a stížnost zaměstnanců zamítla i Rada ČT.

Počet nově nasazených moderátorů je překvapivý, protože vedení České televize odvolalo v létě z Událostí, komentářů Danielu Drtinovou mimo jiné s odůvodněním, že diskusní pořady ČT24 mají moderátorů moc. Údajně chybí jednoznačná tvář.

V České televizi skončí moderátor Veselovský. Výpověď dala i Drtinová - čtěte ZDE

"Rozhodli jsme se proto, že omezíme počet moderátorů Událostí, komentářů na dva a že nabídneme pořad Interview ČT24 jediné osobnosti, která by tak mohla relaci vtisknout vlastní charakter," tvrdil tehdy Zdeněk Šámal.

Související