Nový ředitel finančních detektivů Libor Kazda má plán, jak si rázněji došlápnout na rizikové firmy, které stát šidí na daních o miliardy korun. Hodlá změnit taktiku státu, který dosud většinou jen pasivně čekal, až ho firma podvede, a pak na ni poslal policii.

Šéf Finančního analytického útvaru ministerstva financí chce nově postup úplně otočit. A nechat zmrazit peníze na daně ještě dříve, než si je podvodníci schovají jinam.

Plánuje proto zintenzivnit spolupráci s bankami, které jeho podřízeným hlásí každý podezřelý pohyb na účtech.

„Chceme být rychlejší. Aby nedošlo k tomu, že peníze kamsi odtečou a stát na ně už nedosáhne,“ říká Kazda pro středeční vydání HN v prvním velkém rozhovoru od svého únorového nástupu do funkce.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.