Soud potvrdil, že sobotní sjezd zemanovců se nemá konat. Strana se proti předběžnému opatření odvolala, ale pražská soudkyně Petra Lukášková v úterý rozhodla, že SPOZ nemá pořádat volební sjezd, dokud se nevypořádá se žalobou svých bývalých členů ze Středočeského kraje.

Byli sesazeni ze svých funkcí a vyloučeni poté, co centrální vedení uspořádalo středočeský kongres, aniž by na to mělo podle stanov právo. K potřebnému počtu hlasů na odvolání nepohodlných straníků si vedení v čele s Vratislavem Mynářem a Martinem Nejedlým pomohlo náborem nových lidí.

Šéfové strany tvrdí, že všechno se odehrálo v pořádku – o tomto sporu má pražský soud rozhodnout také.

"Náš právní zástupce se snaží domlouvat jednání o smíru. Nicméně tato jednání zatím nebyla úspěšná. Všemi dostupnými prostředky se budeme snažit předběžné opatření zvrátit," uvedl pro server IHNED.cz místopředseda zemanovců Vladimír Kruliš.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.