Nejpopulárnějším politikem je podle průzkumu agentury STEM ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Příznivě ho hodnotí 62 procent lidí.

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), který skončil na druhém místě, ztrácí pět procent.

Třetí je premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, čtvrtý ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Šéf Úsvitu Tomio Okamura klesl z druhého na páté místo. Vyplývá to z aktuálního průzkumu STEM.

Babiš si od ledna polepšil o pět procentních bodů. Dienstbier, který byl před dvěma měsíci druhý společně s Okamurou, procentní bod ztratil. Sobotka zůstal na 56 procentech obliby, Stropnického popularita mírně vzrostla.

Okamura oslabil o šest procentních bodů, což je největší ztráta ze všech politiků v žebříčku. Příznivě se o něm vyjádřilo 52 procent lidí. Na hranici 50 procent zůstala ještě ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO).

Mezi politiky, jejichž hodnocení veřejností se od ledna výrazněji zlepšilo, patří kromě Babiše šéf lidovců Pavel Bělobrádek na devátém místě, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na 13. místě a ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) na 14. místě. U všech tří se podíl příznivých názorů zvýšil o čtyři procentní body.

Naopak až v zadní části tabulky skončil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, kterého hodnotí kladně jen 14 procent lidí.

Popularitu si zatím nevydobyl ani předseda ODS Petr Fiala, o kterém se vyjádřilo kladně jen 23 procent dotázaných. Tedy úplně stejně jako v předchozích průzkumech. 

Průzkum se uskutečnil od 11. do 20. března, zúčastnilo se ho 1070 lidí.

Související