Faktury, které vojákům donedávna přicházely za údržbu jejich budov, zdánlivě obsahovaly vše potřebné. Najaté firmy v čele s vyškovskou společností Staeg rozepisovaly cenu použitých čistících prostředků, četnost umytí oken nebo hodinovou taxu svých topičů. Účty měly jediný nedostatek: výsledná cena byla podle nynějších zjištění poněkud nadsazená.

"Například za hodinu práce každého z desítek topičů nám fakturovali zhruba 130 korun. Běžná cena těchto služeb je přitom téměř poloviční," říká Dagmar Kynclová, ředitelka organizace Armádní servisní, která v současnosti za údržbu budov odpovídá.

Její úřad nyní získal podrobné údaje o tom, jak se armádě v posledních letech prodražoval provoz kasáren, vojenských bytů nebo ubytoven. Výsledek? V letech 2010 až 2012 si měl stát na těchto službách připlatit celkem 310 milionů korun. "Jistotu jsme dostali, když jsme dřívější smlouvy vypověděli a domluvili si nové dodavatele. Takže máme už jasné srovnání," vysvětluje Kynclová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.