Od července, nejpozději od září přibude na seznam nejmocnějších lidí v Česku nová postava – generální ředitel všech ministerských úředníků. A je možné, že vláda ČSSD, hnutí ANO a lidovců jej vybere nikoli otevřeným výběrovým řízením, ale že si takového člověka vytipuje z okruhu svých spolupracovníků, píšou úterní Hospodářské noviny.

Jedním z motivů vznikajícího služebního zákona, který post superúředníka zavádí, je přitom právě to, aby se lidé do služeb státu hledali na základě výběrových řízení, do kterých se může přihlásit více kandidátů, a ne v přítmí politických kuloárů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.