Do Poslanecké sněmovny se ODS v podzimních volbách probojovala s historicky nejnižším výsledkem, a nízké proto byly i státní příspěvky za mandáty. Celkově občanští demokraté ukončili loňský rok se ztrátou 14,5 milionu korun.

ODS má dlouhodobě vyšší výdaje než příjmy. Ještě předloni byla ve ztrátě přes 43 milionů korun. Ve výroční zprávě za loňský rok vykázala příjmy přes 281 milionů korun, z nich velká část - téměř 85 milionů korun - pocházela ze státního příspěvku na činnost.

Na úhradu volebních nákladů pak dostala 38,4 milionu korun a dalších 12 milionů vybrala na členských příspěvcích. Od podporovatelů strana získala dary v hodnotě 78,3 milionu korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.