Všechny kanály ČT sledovalo od ledna do března 32,06 procenta diváků. Veřejnoprávní televize se tak stala v prvním čtvrtletí nejsledovanější stanicí v zemi. Něco podobného se nestává často. Ve sledovanosti takřka pravidelně vítězí Nova.

Ta tentokrát skončila za ČT. Kanály Novy si zapnulo 31,46 procenta lidí.

Primu sledovalo 20,69 procenta diváků a TV Barrandov 4,31 procenta.

Zbylá procenta si rozdělily stanice spadající do skupiny Ostatní a Atmedia (Šlágr, Óčko, Film+ a další).

TABULKA: PODÍLY NA TRHU

Pozn: Údaje jsou v procentech a vyjadřují celodenní sledovanost ve skupině diváků starších 15 let. Zdroj dat: ATO-Mediaresearch

České televizi se dařilo především v únoru, kdy na sportovním kanálu vysílala zimní olympiádu. Šlo o nejsledovanější hry v historii televize.

Nejvíce zajímal lidi hokej. "Zápas mezi Českem a Slovenskem ve vyřazovací fázi turnaje byl s 2,1 milionu diváků vůbec nejsledovanějším přenosem celých her, ale také nejsledovanějším pořadem v historii kanálu," uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.