Ještě před pár týdny měl pětistránkový rozsudek sílu zničit Alici Opočenské život. K exředitelce nemocnice v Kutné Hoře byl tvrdý jako dosud k žádnému manažerovi ve zdravotnictví: Opočenská měla zaplatit 105 milionů za to, jakým způsobem pomáhala předat nemocnici kraji, vedenému tehdy Davidem Rathem.

Po dvou letech je spor u konce. Kutnohorští zastupitelé odhlasovali, že zaplatí 16 milionů, a insolvenční správce, který vinil město i ředitelku z tunelování, naopak zastaví všechny běžící soudy. Včetně toho o 105 milionů proti Opočenské.

"Ztratila jsem dva roky života, takže jsem na to ráda přistoupila," řekla Opočenská.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.