Spory ve vládní koalici, respektive mezi premiérem a ministrem financí, se vyostřují. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na pátečním jednání grémia sociální demokracie zkritizoval ministerstvo financí za to, že žádá odklad v přípravě zákonů, které mají zlepšit výběr daní. Babiš v České televizi reagoval vyjádřením, že jeho ministerstvo dodržuje jasný harmonogram.

Podle premiéra ministerstvo financí, které vede předseda hnutí ANO Andrej Babiš, požádalo o prodloužení termínu pro zpracování dvou analýz, na jejichž základě mají být připraveny zákony.

"Jedna se týkala otázky zdanění nepoctivě získaného majetku a přípravy zákona o majetkových přiznáních," řekl Sobotka. Pokud by analýza byla zpracována později, nestihne podle Sobotky vláda připravit nové normy tak, aby začaly platit od ledna příštího roku.

Ministr financí Andrej Babiš kritice premiéra Bohuslava Sobotky nerozumí. Vše podle něj bude předloženo podle legislativního plánu.

"Dodržujeme dohody, všechno jde přes legislativní radu vlády, skutečně netuším, o čem pan Sobotka hovoří," reagoval Babiš na kritiku. Premiéra se chce na věc zeptat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.