Miliardy korun, které v posledních letech šly do velkých státních IT projektů, čeká hloubková prověrka. A je dost možné, že její výsledek dostanou policisté.

Jde o nákladné projekty, které zhruba v posledních pěti letech vznikly na ministerstvu vnitra na elektronizaci státní správy - takzvaný e-Government. Tedy o zakázky na systémy, díky nimž mělo lidem i úřadům ubýt papírování.

"Nahlédla jsem do té agendy a musím bohužel říct, že větší nepořádek jsem ještě neviděla," prohlásila nová náměstkyně ministerstva vnitra Adriana Krnáčová, bývalá ředitelka české pobočky protikorupční organizace Transparency International.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.