Absolutní vítězkou ankety TýTý se stala Dagmar Havlová, která si zahrála v loňském pokračování seriálu Sanitka. Pořadem roku je talkshow Všechnopárty, jejíž moderátor Karel Šíp obhájil cenu pro nejlepšího baviče.

Nejpopulárnějším seriálem se letos již popáté stalo Vyprávěj z dílny České televize. Oceněné osobnosti si převzaly ceny na dnešním galavečeru ve vinohradském divadle.

TýTý 2014

Absolutní vítěz: Dagmar Havlová

Pořad roku: Všechnopárty (ČT)

Seriál roku: Vyprávěj (ČT)

Herečka: Dagmar Havlová

Herec: Ivan Trojan

Zpěvačka: Lucie Vondráčková

Zpěvák: Karel Gott

Osobnost zpravodajství: Karel Voříšek (Prima)

Osobnost publicistiky: Josef Klíma (Prima)

Osobnost zábavy: Karel Šíp (ČT)

Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)

Objev roku: Miroslav Sýkora

Laureátka televizní Dvorany slávy: Jana Štěpánková

Ve 23. ročníku ankety Týdeníku Televize a TV Maxu hlasovali diváci prostřednictvím internetu nebo textových zpráv v celkem deseti kategoriích, přičemž v každé byla nominována pětice nejpopulárnějších televizních osobností či pořadů.

Za zpravodajství si cenu odnesl Karel Voříšek, který loni přešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již potřetí nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize.

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který v minulém roce uváděl dočasně obnovený pořad Novy Na vlastní oči v současné době připravuje na Primě autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

Mezi zpěváky zvítězili Lucie Vondráčková a Karel Gott, kterému publikum v divadle věnovalo dlouhý potlesk. Nejpopulárnějším hercem je Ivan Trojan.

Televizní diváci hlasovali v průběhu přímého přenosu galavečera textovými zprávami o objevu roku, kterým nakonec zvolili operního pěvce ze soutěže Česko Slovensko má talent Miroslava Sýkoru. Vedle něj byli nominováni ještě herci Tomáš Měcháček, kterého diváci znají mimo jiné ze seriálu Gympl, a Pavel Řezníček, který loni zaujal v kriminálním seriálu Cirkus B.

Související