Policie vyhlásila pátrání po podnikateli Františku Savovovi v případu daňových úniků ve výši přes 700 milionů korun. Prý se vyhýbá trestnímu řízení. Uvedla to v neděli ČT.

Savovovo jméno se už objevilo v databázi hledaných na policejním webu. Podle médií bylo v kauze obviněno celkem deset lidí, o koho se jedná, ale zatím není jasné.

"Nejsem z ničeho obviněn ani stíhán," zareagoval v neděli večer František Savov v tiskové zprávě, kde vydání zatykače označil za "teatrální pátrání". "Potvrzuji, že s výjimkou služebních cest se zdržuji v Praze," dodal k tomu Savov. Státní zastupitelství prý jeho právním zástupcům dokonce potvrdilo, že žádný zatykač ani vydán nebyl.

Loni v září prováděli detektivové v rámci tohoto případu domovní prohlídky a zasahovali i v Praze 5 – Košířích, kde sídlí mimo jiné tiskárna Europrint, redakce deníku E15 a týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta, které Savovovi patří. Zásah se však podle policie netýkal vydavatelství ani žurnalistické činnosti.

"V souvislosti s vyšetřováním případu vylákání nadměrných odpočtů DPH naši kriminalisté vyhlásili pátrání po jedné osobě z důvodu, že se vyhýbá úkonům trestního řízení," řekl ČT mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Už dříve mluvčí útvaru médiím oznámil, že skupina obviněných působila v rámci několika obchodních společností a celková škoda způsobená státu může být až čtyři miliardy korun.

Související