V politice je důležitý nejen program, ale i to, jak si na sebe strany dokáží vydělat. Dlouhodobě nejaktivnější ve vlastním podnikání je v Česku KSČM. Každoročně tímto způsobem získá přes 25 milionů korun.

Jedinou výjimkou z jinak stabilních příjmů českých stran na úrovni desítek milionů korun ročně je významný nárůst u ODS v roce 2011. Ten způsobil prodej sídla strany v centru Prahy za téměř 140 milionů korun.

V žebříčku nejaktivnějších byly ale v roce 2013 hned za KSČM sociální demokraté a lidovci. Naopak příjmy TOP 09 byly například téměř zanedbatelné. Nově vzniklá hnutí Úsvit a ANO pak nepodnikají téměř vůbec. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.