Zdravotní daň na alkohol a na tabák, snížení daně na léky nebo sloučení zdravotních pojišťoven. Česká lékařská komora (ČLK) představila svůj vlastní návrh na stabilizaci českého zdravotnictví.

Bez něj je podle komory současná kvalita a dostupnost zdravotní péče neudržitelná a brzy to pocítí i pacienti. 

Jako součást opatření ČLK navrhuje zveřejňování smluv zdravotních pojišťoven včetně úhradových dodatků a nový seznam zdravotních výkonů tak, aby pojišťovny platily všem nemocnicím na provedené výkony stejně. 

I v těchto plánech se počítá s navýšením plateb za státní pojištěnce a jejich pravidelnou valorizací, které navrhuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), nebo zvýšením úhrad od zdravotních pojišťoven.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.