Platby za šest milionů státních pojištěnců od léta stoupnou o 58 korun za každého. Na středečním jednání se na tom dohodla vláda.  

Navýšení přinese ještě letos do zdravotnictví 2,1 miliardy, v příštím roce to bude 4,2 miliardy korun. Peníze by měly především nemocnicím nahradit zrušené stokorunové poplatky za pobyt. 

Od 1. července se tak podle plánu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) zvýší odvody státu do zdravotního pojištění za děti, důchodce nebo nezaměstnané. Měsíční platba stoupne ze 787 na 845 za každého z šesti milionů státních pojištěnců.

Také pojišťovny budou muset navýšit nemocnicím platbu za obsazené lůžko za den o 100 korun jako kompenzaci zrušeného poplatku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.