Politické strany a hnutí, které se chtějí v květnových volbách probojovat do Evropského parlamentu, už předložily své kandidátky. Kromě tradičních povolání, jako jsou lékaři nebo pedagogové, se mezi 857 jmény najdou i některé velmi zajímavé profese.

Kandidáti jsou skutečně velmi rozlišní. Najdeme zde ale například řadu hudebníků, profesionálních sportovců nebo vědců. Ti se pohybují od sociálního ekologa, archeologa až po jaderného fyzika.

Pak jsou na kandidátkách i zástupci méně častých povolání. Například Rudolf Kvíz, který kandiduje za Klub angažovaných nestraníků, se označil za recitátora, Václav Fořtík kandidující za Piráty je tvůrce hlavolamů a Jan Horák z VIZE 2014 uvedl do kolonky povolání dobrodruh.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.