Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a šéf resortu vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podepsali Dohodu o spolupráci, výměně informací a koordinaci v boji proti daňovým únikům. Formálně tak spustili projekt daňové kobry.

"Vznikne virtuální pracoviště se třemi koordinátory, kteří se mezi sebou budou domlouvat," řekl ministr vnitra Chovanec. Jednoho zástupce do tříčlenného týmu vyšle policejní prezidium, jednoho finanční správa a jednoho celníci. 

Díky spolupráci by se mělo dařit odhalovat daňové úniky. Nyní si totiž zmíněné útvary mezi sebou informace často nepředávají, a to je handicapuje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.