Od svého nástupu už ministři vyměnili celou řadu úředníků jak na ministerstvech, tak na podřízených státních institucích. Většina z nich svá místa opustila bez odstupného. 

Příkladem za všechny může být bývalý šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček. Ministr financí Andrej Babiš ho odvolal poté, co server IHNED.cz informoval o tom, jak tiskárna pod Bulíčkovým vedením rozdávala dárky v podobě zlatých slitků.

Zaměstnavatel pro něj vzhledem ke kvalifikaci a zdravotnímu stavu neměl jiné pracovní uplatnění, a proto dostal výpověď. „V případě výpovědi z důvodu odvolání z funkce vedoucího zaměstnance, kdy místo nebylo zrušeno v důsledku organizační změny, zaměstnanci při ukončení pracovního poměru odstupné nenáleží,“ uvedla Alena Mešková ze sekretariátu ekonomického ředitele.

Odstupné by Bulíčkovi náleželo tehdy, pokud by byl jako zaměstnanec odvolán v souvislosti se zrušením vedoucího pracovního místa. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.