V květnových volbách do europarlamentu bude soutěžit o hlasy voličů 857 kandidátů. Více než pět set z nich se pyšní nějakým titulem před nebo za jménem.

Některé kandidátky jsou tituly téměř přeplněné. Například TOP 09 a Starostové mají z 28 kandidátů pouze jednoho – Jiřího Kočandrleho – který titul nemá. Naopak tři jejich kandidáti mají po třech titulech a dva dokonce po čtyřech. 

Podle TOP 09 to souvisí s tím, že do voleb vybírá odborníky, kteří mají co nabídnout. Nicméně to podle ní nemusí nutně být podmíněno právě akademickým titulem. 

V celkových číslech, která vyplývají z kandidátních listin, se ukazuje, že 354 kandidátů nemá žádný titul, 175 je inženýry a 152 kandidátů používá titul magistr. Naopak profesorů, docentů nebo doktorů pedagogiky se do Bruselu příliš nehrne.

Tituly kandidátů do EurovolebZ parlamentních stran je výrazné ANO, které má 57 procent kandidátů inženýry a 21% s titulem Ph.D. "Já celý svůj život titul nepoužívám. Možná nějakým pochybením, se můj titulem na volebních materiálech objevuje, ale já ho nepoužívám. Jestli titul někdo má nehrálo žádnou roli," řekl k výběru kandidátů do eurovoleb lídr ANO Pavel Telička. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.