Na ministerstvu životního prostředí použili úředníci v minulých letech u 14 projektů za více než miliardu netransparentně takzvané losovačky. Jde o způsob výběrového řízení, který umožňuje manipulaci při hledání vítěze zakázky.

Oznámil to po kontrole nový ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Jeho úřad vzápětí podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Audit prověřoval 88 projektů, u nichž šlo i o evropské dotace, od konce roku 2010 až do konce loňského roku. V té době byli ministry životního prostředí Pavel Drobil, Tomáš Chalupa (oba ODS) a Tomáš Podivínský (nestraník).

Zadavateli uvedených projektů byly obce, které tak zřejmě budou muset vrátit dotace. Trestní oznámení podalo ministerstvo v jednom případě, a to konkrétně u dostavby a rekonstrukce vodovodní sítě za téměř 80 milionů korun v Úvalech u Prahy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.