Novým ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů se stal jeho dosavadní první náměstek Zdeněk Hazdra. Rada ho zvolila ve třetím kole volby.

Jednatřicetiletý Hazdra postoupil do třetího kola spolu s francouzskou historičkou Muriel Blaiveovou. Ke zvolení nového ředitele byla potřeba nadpoloviční většina hlasů, tedy čtyři. Přesně tolik Hazdra získal. Blaiveová dostala pouze jeden hlas, jeden hlas byl prázdný.

Hazdra působí v ústavu od jeho vzniku a stál i v jeho čele. V roce 2010 dočasně vystřídal ředitele Jiřího Pernese, kterého odvolala rada. Hazdru tehdy provázela kritika kvůli policejní kontrole své kanceláře, kterou nechal provést z obavy z odposlechů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.