Za externí právní služby ministerstva utrácejí nemalé částky, v rozmezí let 2011 až 2013 za ně vyplatila více než 577 milionů korun. Ministerstva přitom zaměstnávají desítky vlastních právníků. Výdaje na externí služby dlouhodobě kritizuje i Nejvyšší kontrolní úřad nebo Transparency International.

Smlouvy na externí služby mimo jiné kontroloval audit ministerstva financí, který se odehrál na všech resortech pod správou hnutí ANO. Výsledky chce ale zveřejnit až v týdnu. 

Za rok 2011 ministerstva za externí právníky zaplatila 313,7 milionu korun, za rok 2012 165,3 milionu korun a za loňský rok 98,4 milionu korun. V souhrnu navíc nejsou údaje za ministerstvo kultury a ministerstvo pro místní rozvoj, které odmítly údaje na právní služby poskytnout.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.