Čtyřicátnice Lucie Kašová patří do takzvané sendvičové generace. To znamená, že se stará o vlastní děti, ale už ji začínají potřebovat i stárnoucí rodiče nebo prarodiče. Právě střední generaci v produktivním věku, která musí skloubit pracovní povinnosti a péči o blízké, pomáhá zařízení V jednom domě na pražské Zbraslavi.

Jako vystudovaná humanitární pracovnice a matka čtyř synů se Lucie Kašová pro projekt nadchla a loni v říjnu ho spolu s dalšími čtyřmi ženami otevřela veřejnosti.

Co se týče prostoru, měly zakladatelky výhodu. Manžel jedné z nich měl k dispozici opravenou zbraslavskou vilu a chtěl, aby dům sloužil dobré věci.

Lucie Kašová vnášela do příprav projektu praktické připomínky, protože si sama před čtrnácti lety práci v podobném zařízení vyzkoušela ve Vídni. Tehdy ho tam vedly řádové sestry.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.