K reportáži o tom, jak čeští europoslanci připravili svou neúčastí na významném zasedání Česko o moře, se přihlásila Nadace Open Society Fund

Chtěla nalákat lidi k účasti v květnových eurovolbách. Rozhodla se proto vytvořit video, které vypadá jako reportáž televize RTL. Nadace dokonce použila loga této německé stanice.

Reportáž s názvem "WTF! Mohli jsme mít moře, česká média mlčí!" se šíří internetem od začátku týdne a je předmětem mnoha diskusí. Zatímco jedni ji označovali za podvrh, druzí jí věřili.

Reportér v ní informuje, že čeští europoslanci, kterým se prý přezdívá suchozemské želvy, připravili kvůli svému laxnímu přístupu Česko o 10 kilometrů mořského pobřeží na chorvatské Istrii. Země na jihu Evropy jim ho prý nabízela výměnou za dvě poslanecká místa.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.