Město Pardubice zvítězilo v letošním ročníku soutěže Hlavní město cyklistů. Vítězství Pardubicím přinesla například dlouhá cyklistická tradice nebo vysoký počet kol v ulicích. Rozhodující byl ale také celkový přístup města k řešení dopravy, a to nejen té cyklistické.

Nezávislá porota složená z odborníků na cyklistickou dopravu hodnotila například také koncepční materiály soutěžících měst, stav infrastruktury nebo kampaně, jež města organizují nebo podporují. Cenu vítězi předal včera večer rektor Univerzity Palackého profesor Jaroslav Miller v pražském prostoru HUB.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.