K prvnímu máji tradičně patří oslavy komunistů na výstavišti, stejně jako pochody radikálů. Ti se letos vydali na průvod na dvou místech: V Ústí nad Labem a v Praze.

Pochod Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a jejích příznivců centrem Ústí nad Labem se obešel bez vážnějších problémů. Policie řešila několik drobných potyček s antifašisty. Tři antifašisty zadržela za napadení policistů z antikonfliktního týmu. Shromáždění monitorovali i pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

DSSS avizovala shromáždění pro 500 lidí, do Ústí nad Labem jich dorazila přibližně polovina. Pochodu se u Mánesových sadů postavily víc než dvě stovky antifašistů a místních Romů. Byli mezi nimi i anarchisté z Německa. Ulici uzavřeli těžkooděnci, obě skupiny se k sobě nedostaly ani na 200 metrů. "Pochod se obešel bez narušení veřejného pořádku," řekla Poláčková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.