Díky volbám do Evropského parlamentu si mohou strany vcelku snadno vydělat. Příspěvek ze státního rozpočtu totiž dostanou i v případě, že ve volbách získají jen jedno procento hlasů.

Podle volebního modelu společnosti Herzmann a Data Collect by v letošních volbách do europarlamentu tuto hranici překročilo 15 stran z 39 kandidujících.

"Pro některé strany je to velká motivace. Je to pro ně relativně nejsnazší možnost, jak na ty peníze dosáhnout," řekl serveru IHNED.cz politolog Miroslav Mareš z Masarykovy univerzity v Brně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.