Ve svých životopisech, které ministr školství Marcel Chládek zveřejnil na webu ministerstva a české vlády, cosi podstatného chybí. Nikde neuvedl, že krátce před rokem 1989 studoval na prominentní komunistické škole v Bratislavě – na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

„V profilech se vždy uvádí nejvyšší dosažené vzdělání. To tam mám. A nemám tam magistra, nemám tam maturitu, nemám tam všechny pracovní pozice, to by bylo strašně dlouhé. Nehledě na to, že se nemám za co stydět, nikomu jsem neublížil, nikdy jsem nebyl ani v milicích, ani politrukem. Nebyl jsem ani členem, ani kandidátem KSČ, a dokonce jsem neabsolvoval ani žádný předmět, který by zaváněl nějakou politickou školou,“ brání se sociálnědemokratický ministr.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.