TV Barrandov dosahuje poslední dobou rekordní sledovanosti. V podílu na trhu pokořuje dokonce hranici pěti procent.

A to poté, co z čela televize odešel Vladimír Železný a nové vedení zrušilo většinu změn, které zavedl.

Nedávno skončil podvečerní pořad Babinec, hlavní zpravodajská relace se opět zkrátila ze 40 na necelých 30 minut, po devíti dílech skončil seriál Chicago Fire a pořad Intim moderuje znovu Heidi Janků.

Diváci totiž Železného novinky neocenili. Ten na postu ředitele skončil v březnu, tedy jen pár týdnů poté, co nové formáty uvedl do vysílání.

Až nyní, kdy stanice místo zrušených pořadů vysílá například seriál Jake a Tlusťoch, kriminálku Zákon a pořádek a posílila také vlastní tvorbu, jí sledovanost neustále roste.

Pozn.: Údaje jsou v procentech. Ke změnám ve vysílání docházelo po odvolání Železného postupně, nejvíce jich ale přišlo po 20. dubnu. Zdroj dat: ATO-Mediaresearch

Vladimír Železný ale dnes tvrdí, že s řadou novinek, které tehdy zaváděl, nesouhlasil ani on sám. Nic ale nezmohl.

"Pořady, které byly teď rušeny a které byly problémem, tak nesouvisely s mými zásahy. A to byl zejména Babinec, který to srážel velmi dramaticky dolů a proti jehož uvedení do schématu já jsem zásadně byl," řekl serveru IHNED.cz Vladimír Železný. "To byl nápad vedení. Opravdu to nebyl můj nápad," dodal.

Babinec vysílal Barrandov každý všední den v podvečer. Na pořad, který se věnoval výhradně ženským tématům a kterým provázela mimo jiné Olga Šípková, se dívalo jen několik desítek tisíc diváků.

Železný také tvrdí, že nesouhlasil ani se zavedením amerického seriálu o hasičích Chicago Fire. "Nebyl to můj nápad. Já dostal odkaz, abych se na něj mohl podívat, v době, kdy už byl koupený. A nad tím, že bude úspěšný, jsem vyjádřil hlubokou skepsi. Protože je to mimořádně upovídaná záležitost," říká.

Přitom ještě na únorové tiskové konferenci, kde seriál prezentoval, nešetřil chválou. "Je to velký světový televizní seriál, který televize Barrandov nutně potřebovala," tvrdil tehdy.

Nyní Železný přiznává, že nic jiného než chválit mu nezbylo. "Samozřejmě že jako ředitel obhajujete úplně všechno, co máte. To ale neznamená, že jste to byl vy, kdo to do schématu uvedl. Mám na to asi 17 svědků, klidně se jich zeptejte," dodal.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 40 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.