Zastupitelé severočeského Jablonce udělali obchod, kterému se už rok ve městě říká jablonecká uhelná. Město za stamiliony koupilo místní zastaralou teplárnu. A protože zastupitelům na nákup firmy chyběly peníze, použili prostředky, které vytáhli přímo z firmy – proto také ta narážka na kauzu, v níž manažeři ovládli Mosteckou uhelnou za pomoci jejích vlastních rezerv.

Podle informací Hospodářských novin tuto investici prověřuje hospodářská kriminálka. A kromě nejužšího vedení radnice se zajímá také o všechny zastupitele, kteří hlasovali pro koupi problémové teplárny. Byl mezi nimi i šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta, zastupitel za koaliční ODS a velký zastánce celého obchodu. "Bylo to naprosto zásadní a hlavně správné politické rozhodnutí," říká Pelta.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.