Jak by Praha obstála při blackoutu? Hlavní město si na konci února cvičně vyzkoušelo, jak by vypadal masivní výpadek elektrické energie.

Cvičení ukázalo, že Praha nemá dostatečné náhradní zdroje elektřiny nebo že by hlavní město mělo problémy se zásobováním pitnou vodou. "To téma otevřelo Pandořinu skříňku v řadě problémů," řekl k výsledkům cvičení ředitel Odboru bezpečnosti a krizového řízení magistrátu Josef Juránek.

Praha teď chystá několik opatření, která by jednotlivé problémy vyřešila.

Ukázalo se například, že Praze v současnosti chybí zdroj náhradního napájení elektrického proudu, který by zajistil 300 megawattů, potřebných pro základní chod města. Dostatek zdrojů neměly během cvičení například nemocnice. Optimální záloha dodávek by měla vydržet 72 hodin. Praha by se tak měla do budoucna vybavit náhradními zdroji.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.