Stát nadělil českému sportu na letošek další balík peněz, tentokrát 820 milionů korun na investice. Navzdory proklamacím ministra Marcela Chládka (ČSSD) o tom, že po jeho příchodu do úřadu budou státní prostředky přidělovány transparentnějším způsobem než dosud, natáhla i tentokrát ruku směrem k dotacím stará známá jména. A opět úspěšně.

Například Miroslav Černošek, šéf České sportovní, nyní ve prospěch svých tenisových klubů Sparta Praha a Prostějov zkasíruje stát o 36,5 milionu korun.
 
Z jiného balíku peněz ministerstva školství přitom už na „jeho“ atletickou Zlatou tretru či různé tenisové akce, které Černoškovo sportovní království spolupořádá, zamířilo přednedávnem dalších 28,5 milionu. Navíc sponzorský pool Černoškových aktivit sestává především ze státních firem, jako jsou České dráhy nebo Lesy ČR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama