Vytrvalé deště v noci na pátek a během dne zvedly hladiny řek na severu Moravy a ve Slezsku. Na Olši v Českém Těšíně na Karvinsku hladina řeky dosáhla ve čtvrtek před půlnocí třetího stupně povodňové aktivity, tedy stavu ohrožení, v pátek ale stejně jako další toky začala klesat.

Některé řeky se rozvodnily také v Olomouckém a Zlínském kraji, hasiči ovšem vyjížděli hlavně ke škodám způsobeným silným větrem. Ten nárazově dosahoval až síly orkánu a zastavil dopravu na nejméně osmi železničních tratích, převážně ale v Čechách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.