Šestici českých studentů se mimořádně dařilo na mezinárodní soutěži Intel ISEF v kalifornském Los Angeles. Mají hned tři stříbrné medaile: Robin Kryštůfek uspěl s nápadem, který může zlepšit léčbu nemoci AIDS, Aranka Hrušková se věnovala řetězovým zlomkům a Marek Novák sestrojil domácího lékaře v hodinkách.

„Mám dojem, že jsem toho zase tolik neudělala,“ říká Aranka Hrušková, studentka pražského gymnázia Christiana Dopplera, kterou stříbrná medaile překvapila. A první pocity po vyhlášení hodnotí lakonicky: „Je to dobré.“

Aranka Hrušková uspěla v oboru matematika, zabývala se pro laika těžko uchopitelnými vlastnostmi řetězovým zlomků. Je však zřejmě přehnaně skromná, její studii totiž už otiskl odborný časopis Acta polytechnica.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.