Státní podnik Lesy ČR se už nebude soustřeďovat jen na prodej dřeva a vlastní hospodaření. Podle představ ministra zemědělství Mariana Jurečky má totiž začít fungovat i jako sociální firma, která dá práci nezaměstnaným a k vypsaným tendrům pustí i menší podniky, ne jen nejsilnější hráče na trhu.

Generální ředitel podniku Daniel Szórád nastoupil do funkce minulý měsíc a dostal hned několik zásadních úkolů. Místopředseda KDU-ČSL si od Szóráda v první řadě slibuje, že dokáže zmenšit armádu nezaměstnaných, která čítá přes 600 tisíc Čechů.

Při zadávání zakázek má vyhodnocovat regionální zaměstnanost a už samotné podmínky soutěží mají upřednostnit firmy, které dají práci lidem znevýhodněným na trhu práce – absolventům nebo lidem nad padesát let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.