Po zmrazených miliardách přicházejí v případu Metropolitního spořitelního družstva na řadu pozemky. Státní zastupitelství začalo zaplombovávat nemovitosti, které podle policie sloužily k vytunelování záložny.

Pro oživení: detektivové do kauzy vstoupili loni, když se ukázalo, že spořitelní družstvo rozdalo miliardové úvěry firmám-schránkám napsaným na bílé koně. Od nich pak peníze odtékaly na účty v Hongkongu.

Vrchní státní zastupitelství nechalo záložně zablokovat 2,5 miliardy. A nejnověji koncem dubna také devět pozemků, oficiálně jako výnos z trestné činnosti. Jde o pozemky, které podle policejních podezření posloužily pro skryté vyvádění peněz. Bílý kůň požádal o stamilionový úvěr, jako zástavu nabídl pozemek, který ale měl ve skutečnosti jen zlomek hodnoty vykázané na papíře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.