Za reklamu před evropskými volbami utratily strany celkem 30,4 milionu. Téměř polovinu z toho hnutí ANO - 13 milionů. Se značným odstupem následuje ODS, která na inzerci vynaložila šest milionů. ČSSD utratila 4,5 milionu.

Vyplývá to z monitoringu společnosti Admosphere, která sledovala výdaje partají do předvolební reklamy od ledna do dubna.

Útrata dalších stran se pohybuje už jen kolem jednoho milionu. KSČM si zaplatila reklamní prostor v hodnotě 1,3 milionu. Podobnou částku vynaložila také TOP 09. Více než milion utratily ještě Věci veřejné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.